Webstránka smejemsa.sk je na predaj aj s obsahom. Cena 600€. V prípade záujmu kontaktujte andrej.lahucky@algorent.sk.

Káva a šálky

Káva a šálky, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Skupina vysokoškolských absolventov so závideniahodnými kariérami prišla na návštevu za svojím profesorom z univerzity. Reč sa zvrhla na sťažnosti na stres doma i v práci.

Profesor ponúkol svojím študentom kávu, odišiel do kuchyne a vrátil sa s kanvicou a zbierkou najrozličnejších šálok – porcelánových, umelo hmotných, sklenených, starých i moderných, lacných i drahých, a povedal im, nech sa obslúžia. Keď už všetci sedeli so šálkou kávy, začal:
– Pozrite, všetky tie pekné a drahé šálky ste si zobrali a na tácke ostali už len tie lacné a ošarpané. Hoci je normálne, že chcete pre seba to najlepšie, zároveň je to hlavný zdroj vašich problémov a stresu. To, o čo vám všetkým v podstate šlo bola totiž káva, nie šálky. Podvedome ste si vyberali tie najkrajšie šálky a rovnako podvedome ste ich porovnávali so šálkami tých druhých.

A teraz uvažujte:
– Život je káva, vaša práca, peniaze a spoločenské uznanie sú len šálky. Sú to iba prostriedky, ktoré udržiavajú život, ale nemenia jeho kvalitu. Niekedy, keď sa sústredíme len na tú šálku, zabudneme si vychutnať kávu, ktorú v nej dostávame.

GD Star Rating
loading...

Pridaj komentár

Toto by sa ti mohlo páčiť, no keď nie aspoň nevieš kde bývam